Facebook’un yolunda ilerleyen Instagram, bir yenilikle daha markalara, işini geliştirmek isteyenlere, kendini marka haline getirmek isteyenlere göz kırpıyor.

Instagram Business ile beraber birkaç aya kadar içgörü analizleri ve yeni promosyon özellikleri de hayata geçmiş olacak.

Markalar bu sayede paylaşımlarını hedef kitlelerine daha rahat ulaştırabilecek,ister kendi seçtiği ister Instagram’ın önerdiği hedef kitleye göre paylaşım yapabilecek. Markaların gözlerini parlatan bu yeniliklerle beraber Instagram’da çok yakında daha yaratıcı içerikler göreceğiz.

Peki, normal bir kullanıcı Business profil sayfalarında ne bulacak? Öncelikle, profil biyografisinde belirtilen mail adresleri tarihe karışıyor. Kullanıcı artık markayı tek bir buton ile arayabilecek, mesaj atabilecek ya da e-posta gönderebilecek. Bu Instagram ile kullanıcıyı birbirine yaklaştıran bir yenilik..

Yani instagram business eşittir marka ile tüketici arasındaki iletişimin artması ve Instagram’ın bir mecra olarak kendini konumlandırmasıdır.

O zaman hashtag #Business hashtag #instabussiness!

DİĞER İÇERİKLER

Sosyal

Facebook'ta Profiller Hareketlendi!

View More

Sosyal

Snapchat’te Reklam Dönemi

View More

Sosyal

Markanızın Tweet’leri Kurulsun, Twitter Dashboard Hazır!

View More

Sosyal

Spotify Para Basıyor

View More