Google, gelecekte de hayatımızın olmazsa olmazları arasında kalmakta iddialı. Google daha önce kullandığı ‘DistBelie’ yapay zekâsı yerine, şimdi daha akıllı bir yapay zekâ olan TensorFlow ile karşımıza çıkıyor. Önceki yapay zekâ işlevlerine göre beş kat daha hızlı cevap verebilme yeteneğine sahip TensorFlow, veri merkezleri üzerinden bilgi birikimini genişletebiliyor ve en dikkat çeken özelliği Google tarafından açık kaynak kodlu hale getirilmiş olması.

Google, TensorFlow’un diğer makinelere oranla kısıtlı olmadığını ve her türlü karmaşık veri araştırmasında bize cevap verebileceğini, ayrı bir kütüphane ve ilgili araçlarla birlikte veri kaynağını herkese açık hale getirerek; dileyen kişi ve kurumların, sistem üzerinde çalışmasının önünü açtığını söylüyor.

TensorFlow, yakın zamanda gelişmiş özellikleri ve açık kaynaklı olması sebebiyle markaların ulaşmayı istediği kitleye daha kolay ulaşmasını ve hedef kitle analizlerinin daha hızlı yapılmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Açık kaynak kodu sayesinde de start-up’ların hatta büyük verileri markalar adına fayda yaratmak üzere farklı farklı biçimlerde kullanacak sistemler geliştireceğine eminiz. Takipteyiz.

DİĞER İÇERİKLER

Sosyal

Yeni Facebook Video Analizi Kullanımda

View More

Sosyal

Facebook Messenger’ın Hikayeler Özelliği Geliyor

View More

Sosyal

Online Müşteri Hizmetleri Servisiniz Twitter Yayında

View More

Sosyal

Snapchet “Discover” Yenilendi, Keşfe devam!

View More