Günümüzde artık dijital pazarlama için global kullanıcı deneyimlerinin önemi gittikçe artıyor. Web sitelerinizin tasarımı, paylaşacağınız video ve müzik ne olmalı diye düşünürken trendleri göz ardı etmemelisiniz.

Peki, 2015 dünya tasarım trendleri neler? Videolarınız için hangi teknikler tercih edilmeli? Sosyal trendler neler? Tüm bu soruların cevaplarını bilmek ve bu tasarım trendlerini şirketinizin vizyonu haline getirmeniz, başarınız için oldukça büyük önem taşıyor.

Şu ufak analiz bile markanızın başarısı için bir yol gösterebilir.

Twitter’da fotoğraf ya da video içeren tweet gönderileri, içermeyenlere göre daha popüler hale geliyor. Video ile yapılan tweet paylaşımlar %28*, fotoğraflar ile yapılanlar ise % 35* oranda daha fazla ilgi görüyor.

Tasarım açısından da daha vintage ve daha hipster logolar önümüze çıkıyor. Vintage tasarım, geçmişi yeniden önümüze getiren çizgilerle yeniliği, samimiyeti ve sıcaklığı anlatırken, Hipster tasarımlarda kuzey çizgileri ile bezenmiş sembollerle daha sert, daha aykırı hikayeler görürsünüz.


Vintage & Hipster

Video kullanımında da bir takım yenilikler var. Hızlı çekim, yavaş çekim, 360 derece video seçeneği, kuş bakışı teknikleri öne çıkmış durumda.
Kuş bakışı videosunu izlemek için tıklayınız!
Hızlı çekim, yavaş çekim videosunu izlemek için tıklayınız!
360 derece içeriğimiz için tıklayınız!
Markanıza bir müzik modu seçerken de ürününüzün de bir sesi, rengi ve mimikleri olduğuna özen göstermelisiniz.

* http://www.shutterstock.com/blog/shutterstock-2015-creative-design-trends-infographic-report

DİĞER İÇERİKLER

Haberler

Kırmızı Ödülleri Sahiplerini Buldu

View More

Sosyal

Prisma’da Videoları da Sanatsal Efektlerle Filtreleme Özelliği

View More

Sosyal

Artık izlediğiniz videoların yönetmeni siz olabilirsiniz!

View More

Sosyal

Bu içerik Pin’lenmiştir!

View More